Pielęgnacja dłoni i stóp

Bardzo ważnym elementem jest dbałość o dłonie i stopy. Ma to z reguły charakter estetyczny, jednak w przypadku stóp często też terapeutyczny.

Bardzo ważnym dla nas aspektem jest higiena i bezpieczeństwo klienta. Wszystkie narzędzia użyte do zabiegu poddawane są każdorazowo dezynfekcji lub są to narzędzia jednorazowe.

To manicure przy wykorzystaniu patyczka do podważenia skórek oraz cążek do ich wycięcia. Nie u każdego ten drugi etap jest konieczny. Zdarza się że skórki są na tyle delikatne, że aby uzyskać zadowalający efekt, prócz opiłowania wystarczy podepchnąć skórki w kierunku wału paznokciowego. Później pozostaje już tylko pokryć paznokcie ulubionym kolorem lakieru lub  odżywką.

Również nasi Panowie chcą mieć wypielęgnowane dłonie. Od manicure klasycznego, męski różni się jedynie tym, że zamiast lakieru czy odżywki płytka poddana jest wypolerowaniu. Peeling na skórę dłoni wygładza je, a zastosowany na koniec zabiegu balsam dogłębnie je nawilża.

Piękne i zadbane naturalne paznokcie wracają do łask. Coraz częściej Panie rezygnują z sztucznych metod wydłużania paznokci na poczet zdrowej naturalnej płytki. Zabieg ten polega na wcieraniu odpowiednimi polerkami  past z witaminami A+E, keratyną, woskiem pszczelim i krzemionką, które bardzo mocno i w widoczny sposób nawilżają i odżywiają zarówno płytkę paznokcia jak i otaczające ją wały paznokciowe. Efekt jest spektakularny! Paznokieć nabiera lustrzanego blasku i koloru różowej perły. Powtarzany co dwa lub trzy tygodnie, bardzo mocno wzmacnia paznokieć, utwardza go i pielęgnuje.

Na przygotowaną płytkę paznokcia nakładamy lakiero-żel w dowolnie dobranym kolorze. Charakteryzuje się on znacznie dłuższą trwałością makijażu paznokci niż przy manicure klasycznym, przy jednoczesnym ograniczeniu zniszczenia płytki jak to zwykle bywa w przypadku jej żelowania lub zakładania tipsów.

W naszym Salonie pracujemy głównie na produktach marki SPN.

To zabieg dający najtrwalszy efekt, jednak wymagający systematyczności. Jeśli chcemy by nasze paznokcie  zawsze wyglądały dobrze należy co 2-3 tygodnie wykonywać tzw. dopełnianie żelu. Dzisiejszy rynek oferuje nam mnóstwo rewelacyjnych rozwiązań w zakresie stylizacji paznokci.
Kolorowe żele, ozdoby i gadżety pozwalają nam zrealizować nasze „paznokciowe fantazje” i stworzyć ich niepowtarzalny look.

W salonie Atelier Livia zabiegi pielęgnacji stóp wykonujemy w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu. Wygodny fotel SPA z funkcją masażu zapewnia komfort i relaks podczas zabiegu. Dysponujemy profesjonalną frezarką podologiczną, która znacznie przyspiesza naszą pracę. Podczas zabiegu możemy wybrać opcję pedicure częściowego czyli opracowanie samej podeszwy lub samych paznokci lub  pedicure kompletnego.

Bardzo często spotykamy się z problemami stóp takimi jak modzele, odciski czy brodawki (zwane potocznie kurzajkami).  Radzimy sobie z nimi stosując specjalnie przeznaczone do tego celu frezy a w przypadku brodawek frezowanie uzupełniamy zabiegiem elektrokoagulacji. Zabiegi usunięcia zmian przy pomocy frezów z reguły nie są bolesne, zabieg elektrokoagulacji poprzedzony jest znieczuleniem maścią EMLA.

Bardzo przyjemny zabieg, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Oprócz miłego ciepła jakie daje nam parafina, uzyskujemy efekt optymalnego nawilżenia i odżywienia skóry dłoni i stóp. Zabieg parafinowy możemy poprzedzić peelingiem, co jeszcze bardziej pogłębi ten efekt.

Wrastające paznokcie

Niestety to plaga XXI wieku. Obuwie jakie nosimy bardzo często powoduje deformację płytki paznokciowej już od macierzy. Często powodem są też predyspozycje genetyczne. Wrastający paznokieć boli co często ogranicza naszą normalną egzystencję. W bardziej zaawansowanych przypadkach dochodzi stanów zapalnych wału paznokciowego a nawet zakażenia bakteryjnego. Chirurgiczne metody zrywania płytki odchodzą już do lamusa. Jest to ostateczność, która przynosi ulgę tylko do momentu ponownego jej odrośnięcia. Później problem wraca. Często paznokieć na zawsze traci swój estetyczny kształt, co przysparza kompleksów, zwłaszcza w przypadku kobiet.

Warto zatem zapobiegać temu zjawisku wykorzystując metody z oferty Salonu Atelier Livia.

To kolejny krok Salonu Atelier Livia w skutecznej walce z problemem wrastających paznokci.

TO PRZEŁOM W PODOLOGII. Wynaleziona i opatentowana przez Adriana Arkadę kostka przynosi ulgę klientom nawet w bardzo zdeformowanych

W naszym Gabinecie Podologicznym stosujemy klamry plastikowe B/S Spange. Jest to najprostsza  i najmniej inwazyjna metoda walki z wrastającym paznokciem. W większości przypadków również całkowicie bezbolesna. Polega na naklejeniu na płytkę paznokciową odpowiedniej długości paska wykonanego ze specjalnego tworzywa. Ma on na celu „wyciągnięcie” brzegów płytki ku górze i zmianę toru wzrostu paznokcia. Niestety przy większych deformacjach, bardzo zagiętej lub grubej płytce paznokciowej metoda ta nie zawsze spełnia swoją rolę lub jest możliwa do wykonania.