Zabiegi na twarz

Wiodącą marką w salonie Atelier Livia jest Nantes, który oferuje kosmetyki oparte na nanotechnologii cząsteczek wody. Rozbita na najdrobniejsze cząsteczki woda w połączeniu ze składnikami aktywnymi pozwala na ich głębsze wnikanie, a tym samym uzyskanie rewelacyjnych efektów zabiegowych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również kosmetyki takich marek jak Mediderma oferująca paletę kwasów medycznych czy Mondunique specjalizująca się w zabiegach opartych na bazie jadu węża działającego silnie liftingująco i nawilżająco.

Naszą filozofią jest wybieranie z rynku zabiegów dających spektakularne efekty, bez konieczności wiązania się z konkretnymi markami. A wszystko to, by zadowolić najbardziej wymagających klientów oraz pomóc w rozwiązaniu wielu problemów skórnych tj. trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty, wiotkość czy przesuszenie skóry.

W salonie Atelier Livia dostosowujemy się do potrzeb i wymagań klienta.
Prócz klasycznej depilacji „pęsetowej” oferujemy depilację brwi ciepłym woskiem.
Ogranicza to dyskomfort bólowy podczas zabiegu i sprawia, że usuwamy nawet najdrobniejsze, prawie niewidoczne włoski. Dzięki temu możemy cieszyć się z efektów zabiegu dłużej niż przy klasycznej depilacji. Pracujemy na hennie proszkowej, która daje szybszy i trwalszy efekt niż henna żelowa.

Zabieg polegający na mechanicznym usunięciu głębszych zanieczyszczeń skóry po uprzednim jej rozgrzaniu i rozpulchnieniu. Po zbiegu oczyszczania „uspokajamy”  skórę przy pomocy masek i preparatów dostosowanych do jej indywidualnych potrzeb. Zabieg trwa około 90 minut.

Kwasy medyczne inaczej zwane peelingami chemicznymi to alternatywa zarówno dla osób chcących zrewitalizować, odświeżyć i nawilżyć skórę, jak i dal tych, którzy borykają się z problemami takimi jak nadmierne przetłuszczanie się skóry twarzy, trądzik młodzieńczy, różowaty. Podstawowym celem zabiegu kwasami jest głębokie złuszczenie naskórka, a dzięki głębszej penetracji kwasów min. stymulacja procesów odnowy skóry czy pobudzenie wzrostu kolagenu i elastyny.

W salonie Atelier Livia polecamy kwasy:

  • azelainowy – przy problemach z trądzikiem młodzieńczym, trądzikiem różowatym, silnym rumieniem skóry twarzy.
  • salicylowy – polecany przy problemach z łojotokiem. Złuszcza on martwe komórki z powierzchni naskórka oraz posiada zdolność przenikania przez warstwę łojową co daje intensywne oczyszczenie i odblokowanie porów skóry.
  • migdałowy – jeden z najłagodniejszych kwasów. Stosowany przede wszystkim do redukcji przebarwień posłonecznych, pozapalnych czy piegów.
  • ferulowy – posiada silne działanie antyoksydacyjne co znacznie opóźnia procesy starzenia i jest naturalnym filtrem promieniochronnym. Stosowany z witaminą C, E lub kwasem hialuronowym działa dotleniająco i odżywczo na skórę oraz wzmacnia jej mechanizmy obronne.

Podstawowy zabieg w salonie Atelier Livia. Za pomocą wytworzonych przez urządzenie pęcherzyków powietrza i dzięki ich gwałtownemu pęknięciu usunięty zostaje martwy naskórek oraz zanieczyszczenia zalegające w porach skóry.

Zabieg wykonujemy na twarz, szyję i dekolt. Podstawowy zabieg zawiera również serum i maskę oraz krem wykańczający zabieg. Istnieje możliwość rozszerzenia zbiegu peelingu kawitacyjnego o dodatkowe opcje takie jak maska algowa, masaż twarzy czy inne.

Dzięki diamentowym głowicom, w sposób mechaniczny usuwany jest zrogowaciały martwy naskórek z dowolnej okolicy ciała. Najczęściej jednak zabieg jest stosowany na skórę twarzy w celu jej oczyszczenia, rozświetlenia i  dotlenienia. Zastosowane podczas zabiegu kosmetyki pozbawione bariery martwego naskórka wnikają głęboko i pozwalają na osiągnięcie założonego przez kosmetologa celu. Bardzo dobre efekty uzyskujemy łącząc zabieg mikrodermabrazji z kwasami medycznymi. Mechaniczne złuszczanie naskórka w połączeniu z chemiczną eksfoliacją jeszcze bardziej rozluźnia barierę skórną, dzięki czemu wszystkie zastosowane kosmetyki (również te domowe) wnikają „jak w gąbkę”.

To krótkotrwały zabieg (około 5 minut ), którego głównym założeniem jest dezynfekcja skóry, najczęściej po oczyszczaniu mechanicznym. W Salonie Atelier Livia zabieg ten polecamy również osobom z problemami OPRYSZCZKI WARGOWEJ. Stosuje się go w celu dezynfekcji miejsca opryszczki, osuszenia rany oraz przyspieszenia procesu gojenia. Nasze wieloletnie obserwacje i doświadczenia potwierdzają skuteczność tego zabiegu, który zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością wśród naszych klientów.

Zabiegi liftingujące – Mondunique

Zabieg silnie ujędrniający i przeciwzmarszczkowy.

Innowacyjny zabieg o natychmiastowym działaniu napinającym, głęboko pielęgnującym. Idealny dla osób, które chcą uzyskać napięcie skóry twarzy bez użycia skalpela w sposób całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Zabieg pomaga powstrzymać biologiczny i mechaniczny proces starzenia się skóry.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, dlatego idealnie spełnia on rolę „zabiegu bankietowego”, jednorazowo przed specjalnymi okazjami.

By osiągnąć maksymalny relaks podczas masażu istotnym elementem jest stworzenie atmosfery spokoju i wyciszenia. Blask świec, nastrojowe dźwięki muzyki i aksamitny dotyk dłoni masażystki koi duszę i ciało. Masaż twarzy, szyi i dekoltu w Salonie Atelier Livia to pół godziny wytchnienia od codzienności. Gdy masz ochotę na chwileczkę zapomnienia, zapomnij się z nami…

Oczy są zwierciadłem duszy, jednak potrzebują specjalnej ochrony i pielęgnacji. Częstymi problemami w tej okolicy są tzw „worki”, cienie pod oczami. Skóra dokoła oka szybko traci nawodnienie i wiotczeje, skutkiem czego są tzw. kurze łapki – zmarszczki biegnące promieniście od zewnętrznego kącika oka. W naszym salonie oferujemy 3 rodzaje zabiegów na wrażliwą okolicę oczu. Pierwszym z nich a jednocześnie najmniej inwazyjnym jest zabieg redukujący cienie i rewitalizujący skórę wokół oczu oparty na bazie kwasów medycznych. Skóra po zabiegu jest rozjaśniona, nawilżona i napięta a zmarszczki spłycone.